STROJÍRENSTVÍ a DOPRAVA na vysoké úrovni

Strojírenství už není taková dřina

Co se ti vybaví, když se řekne strojírenství? Těžká a namáhavá práce? Špína? Tak to jsi dost mimo. Dnes je strojírenství spíš o preciznosti, schopnosti práce s počítačem řízenými výrobními stroji a taky o automatizaci celého výrobního procesu. Takže práce v tomhle oboru by se už dala dělat s trochou nadsázky v bílých rukavičkách. Koukni na video, ve kterém tě MenT provede světem moderního strojírenství a dopravy v našem Parádním kraji.

Robotizujeme výrobu po celém světě

Strojírenství a doprava má v Pardubickém kraji fakt bohatou minulost. Vždyť jsme taky důležitý železniční uzel a i díky němu se dostávají výrobky našich firem do celého světa. Tak třeba v Číně či USA firmy z našeho regionu pomáhají s robotizací výroby, pracujeme na vývoji textilních strojů nebo vyrábíme domácí hydroponické systémy. A na zmíněné železnici najdete taky výrobky z našeho kraje, a to třeba zabezpečovací a diagnostické systémy.

Fotogalerie

Zajímá tě, jaké konkrétní firmy se strojírenstvím a dopravou v Pardubickém kraji zabývají a co vyrábí? Mrkni na Mapu firem.