Neboj se podnikat

Pouč se z chyb druhých

Podnikání, to znamená být svým vlastním pánem. Má to spoustu výhod. Nikdo ti neřídí pracovní dobu, neříká, kdy si smíš vzít dovolenou, peníze, které získáš v rámci zakázky, jsou jen tvoje. Zároveň je to ale také spojeno s jasně danými pravidly, kterými se musíš řídit. Ať už se týkají daní, odvodů sociálního a zdravotního pojištění, hygienických opatření apod. A taky se v byznysu úplně nevyplácí bezmezná důvěra bez řádných pojistek. A s tím vším tě seznámíme v našem online pracovním sešitě a to na 10 tzv. fuckupech. Tedy příbězích o selhání. Donedávna bylo selhání tabu. Všude se prezentovali jen příběhy o úspěšných podnikatelích, kteří v životě nikdy ani trochu nezaškobrtli. Že to je nereálné? Jasně. Selhání prostě k životu patří a menší či větší zažije každý z nás. Naštěstí se tohle tabu v poslední době daří prolomit, a i známé osobnosti se nebojí o chybách, kterých se dopustili, mluvit. S nadhledem. Dokonce se jim smějí. Proč? Protože se z nich dokázali poučit a posunuli se díky nim dál. A třeba právě to selhání bylo důvodem jejich pozdějšího úspěchu.

„Úspěch je z 99 % selhání.“

Soichiro Honda (1906–1991), japonský podnikatel

Zalistuj si pracovním sešitem

Tady si můžeš prolistovat náš pracovní sešit. Ideálně, když ho využiješ se spolužáky při výuce a budeš společně s nimi diskutovat nad důvody, kde podnikatelé z našich příběhů udělali chybu. Anebo, pokud na to máš odvahu, popiš ostatním svůj vlastní fuckup. Uvidíš, že ostatní se přidají.

Chceš si pracovní sešit vyplnit přímo v počítači? Není problém. Stačí si ho stáhnout na přiloženém odkazu. Tahle verze je totiž udělaná jako formulář, kam můžeš rovnou vpisovat odpovědi na navazující otázky. To by se mohlo líbit i tvým učitelům v rámci individuální přípravy.

POZOR SOUTĚŽ!

Nezapomeň, že díky tomuhle sešitu můžeš spolu s podnikatelským inkubátorem P-PINK taky soutěžit o atraktivní ceny. Jak? To zjistíš po přečtení všech fuckupů.